Miody pitne

Miód pitny to napój alkoholowy uzyskiwany z miodu (najczęściej lipowego) rozcieńczonego wodą. Zawiera od 9 do 18% alkoholu i zależnie od stopnia rozcieńczenia wyróżnia się 4 rodzaje miodu pitnego: półtoraki, dwójniaki, trójniaki i czwórniaki.

Filtr
Pozycja
Nazwa produktu
Cena
Dostawca
Czas dostawy
Ustaw kierunek malejący
Produkty 15
72
96
120
Filtr
Pozycja
Nazwa produktu
Cena
Dostawca
Czas dostawy
Ustaw kierunek malejący
Produkty 15
72
96
120

Miód pitny to napój alkoholowy, który powstaje w wyniku fermentacji miodu pszczelego rozcieńczonego wodą. Miody pitne online znajdziesz w Deli2!

Rodzaje miodów pitnych

Półtoraki to miody najbardziej szlachetne – nazywane królewskimi. Dojrzewają od 8 do 10 lat. Są bardzo słodkie i najmocniejsze. Dwójniaki dojrzewają krócej (ok. 5 lat). Są umiarkowanie słodkie, a ich smak często wzbogacają dodatki przypraw korzennych, ziół i soków owocowych. Ten typ miodu przypadnie do gustu znawcom miodów pitnych i tym, którzy swoją przygodę z takimi alkoholami dopiero zaczynają. Trójniaki to miody słodkie o wyrafinowanym smaku i mocy od 12% do 15% zawartości alkoholu. Najlepiej smakują lekko schłodzone. Najbardziej wytrawny ze wszystkich rodzajów miodów pitnych jest czwórniak. Leżakuje około roku i doskonale podkreśla smak dań z ryb i drobiu. To trunek, który doceniają koneserzy win wytrawnych i półwytrawnych.

To Top
Wyświetl ofertę dla Twojego miasta
Wybierz obszar
lub wpisz kod pocztowy:
Proszę wpisać kod pocztowy

Dzięki temu możemy pokazać Ci dopasowaną ofertę tylko

tych produktów i dostawców, które są dostępne dla Twojego adresu.

Check Icon Kurier Deli2 - DOSTAWA DOSTĘPNA
Check Icon Kurier - WYSYŁKA DOSTĘPNA
Adult Icon

Strona przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?