Szampany

Szampan to pełna elegancji i szyku odmiana wina musującego. Najczęściej ma kolor biały, różowy lub czerwony i występuje w różnych wariantach smakowych – od słodkich, po wytrawne. W sprzedaży dostępne są jednak rozmaite wariacje na temat szampana, dzięki którym pojawia się szampan brokatowy, niebieski, srebrny, a nawet zielony. 

Filtr
Pozycja
Nazwa produktu
Cena
Dostawca
Czas dostawy
Ustaw kierunek malejący
Produkty 27
72
96
120
Filtr
Pozycja
Nazwa produktu
Cena
Dostawca
Czas dostawy
Ustaw kierunek malejący
Produkty 27
72
96
120

Efekt wystrzału i bąbelki to nieodzowny element każdej uroczystości – symbol świętowania sukcesów, rozpoczęcia Nowego Roku oraz okazja do wznoszenia toastów podczas przyjęć weselnych, spotkań biznesowych i kolacji rocznicowych. 

Jak serwować szampana?

Szampana podaje się przede wszystkim jako aperitif oraz dodatek do deserów i niektórych dań głównych kuchni francuskiej. Najlepiej smakuje schłodzony do temperatury 6-8 stopni, jednak nie przez wstawienie do lodówki, ale włożenie butelki na 20 minut do wody z lodem.

Czym wyróżnia się prawdziwy szampan?

Prawdziwy szampan jest produkowany co najmniej od XIII wieku. Powstaje w regionie Szampanii we Francji wyłącznie ze szczepów Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. Ma zadrutowany korek z drewna korkowego i dosyć krótki czas przydatności. 

To Top
Wyświetl ofertę dla Twojego miasta
Wybierz obszar
lub wpisz kod pocztowy:
Proszę wpisać kod pocztowy

Dzięki temu możemy pokazać Ci dopasowaną ofertę tylko

tych produktów i dostawców, które są dostępne dla Twojego adresu.

Check Icon Kurier Deli2 - DOSTAWA DOSTĘPNA
Check Icon Kurier - WYSYŁKA DOSTĘPNA
Adult Icon

Strona przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?